top of page

Instruktorzy Autorskiej Szkoły Musicalowej
Macieja Pawłowskiego

Maciej 
Pawłowski

Maciej Pawłowski Kompozytor, dyrygent, aranżer, producent muzyczny, reżyser i pedagog. Absolwent sekcji dyrygenckiej przy Wydziale Teorii Muzyki, Kompozycji, Rytmiki i Wychowania Muzycznego w Akademii Muzycznej w Łodzi klasy prof. Henryka Blachy. Dyrektor naczelny i artystyczny "Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego" (ASM), "Teatru Tańca Artland Jr przy Teatrze Wielkim w Łodzi"oraz Prezesem "Fundacji Artland" oraz "Fundacji Pałacu w Białaczowie". Jest Członkiem Zarządu "Stowarzyszenia Riese". Od 1998 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym „Roma” w Warszawie jako kierownik muzyczny i dyrygent polskich prapremier musicali: „Les Misérables” (2010), „Upiór w operze” (2008), „Akademia Pana Kleksa” (2007), „Taniec wampirów” Romana Polańskiego (2005), „Koty” (2004), „Grease” (2002), „Miss Saigon” (2000), „Crazy For You” (1999) i „Aladyn Jr.” (2011). Był dyrygentem musicalu Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy „Piotruś Pan” oraz licznych koncertów musicalowych. W latach 1996-98 wraz z reżyserem Wojciechem Kępczyńskim w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Rodomiu zrealizował polskie prapremiery musicali „Fame“ i „Joseph And The Amazing Technicolor Dreamcoat“. Był również kierownikiem muzycznym musicalu „Promises, Promises“ (Opera Nova w Bydgoszczy, Teatr Powszechny w Łodzi) i dyrygentem musicalu „The Wizard of Oz“ (Teatr Muzyczny w Łodzi). Aktualnie jest kierownikiem muzycznym i dyrygentem musicalu "Upiór w operze" w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Jako kompozytor jest autorem muzyki do baletu „Lamaila“ i „Sen nocy letniej“, musicali „Art Factory“, i „Legenda Łysej Góry“, rock opery „Szambalia“, oratorium fabularyzowanego "Bitwy Szambali" oraz kilkudziesięciu przedstawień teatralnych. Jest założycielem sieci autorskich szkół musicalowych (Autorska Szkoła Musicalowa Macieja Pawłowskiego), która od 2007 roku kształci młodzież w wieku 8-25 lat w zakresie śpiewu tańca i sztuki aktorskiej. Jako reżyser ma na swoim koncie musicale „Czarodziej z Krainy Oz“, „Taniec Wampirów – mroczna legenda“, „Wicked“ oraz "Grease - powrót legendy". Jest autorem aranżacji do wielu musicali wystawianych w Polsce i na świecie. Ma na swoim koncie liczne edycje fonograficzne w tym sześć płyt orkiestrowych zrealizowanych z Teatrem Muzycznym „Roma”: musical "Crazy For You", musical „Koty” (Złota Płyta), musical „Taniec Wampirów” (Platynowa Płyta), musical „Akademia Pana Kleksa” (Złota Płyta), musical „Upiór w operze” (potrójna Platynowa Płyta) oraz musical „Les Miserables“ (Złota Płyta).

 

Liwia
Pawłowska

Prezenterka, wokalistka. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Filozofii, Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu, kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność wokalistyka jazzowa. Swój warsztat wokalny szkoliła u Anny Serafińskiej, Marzeny Ajzert-Lauks, Anny Domżalskiej i Piotra Morawskiego.

Po wygranej programu zorganizowanego przez telewizję VIVA Polska na najlepszą prezenterkę współpracowała m.in. z VIVĄ, Telewizją Warszawa.

Od 2003 związana z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, śpiewała m. in. w musicalach: "KOTY", "Taniec Wampirów", "Akademia Pana Kleksa", "Upiór w Operze", "Les Miserables", "Aladyn Jr”, „Najlepsze z Romy”.

Od 2007 roku prowadzi Autorską Szkołę Musicalową Macieja Pawłowskiego - filia w Warszawie, wyreżyserowała kilkadziesiąt koncertów oraz spektakli z udziałem dzieci i młodzieży m. in. w Sali Kongresowej, Stodole, Teatrze Muzycznym ROMA, Amfiteatrze w parku Sowińskiego. Współpracowała w projektach muzycznych realizowanych przez TV POLSAT, Disney Channel (Do Dzwonka, Szkoła Księżniczek), Mini Mini (Wygibajki), Teletoon+ (Czas na Taniec), TVP ABC, Fundację im. Ireny Kwiatkowskiej. Laureatka stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Od najmłodszych lat związana z muzyką. Finalistka licznych konkursów i festiwali piosenki dziecięcej i młodzieżowej (Konin, Woźniki, Siemianowice Śląskie, Chodzież, Kołobrzeg, Bielsko-Biała). Inicjatorka i współzałożycielka Studia Wokalnego ASM, w którym prowadzi indywidualne zajęcia wokalne. Prowadziła również zajęcia wokalne w Domu Kultury Śródmieście. Ekspert od śpiewu i emisji głosu w Szkole Księżniczek Disney’a.

Wydała singiel "Scar on my eye" oraz płytę BJF. Autorka libretta do baletu Lamaila, libretta i tekstów piosenek widowiska artystycznego "Dotka. Zebra w kropki", oraz tekstów piosenek rock-opery Amazonki i Wikingowie. Dla potrzeb ASM przetłumaczyła takie musicale jak Matylda, Mamma Mia, Legalna Blondynka, fragmenty Chicago i Króla Lwa. Producent wykonawczy premiery rock-opery Szambalia w Londynie. Casting (reżyseria obsady) w filmie Tomasza Szafrańskiego KLUB WŁÓCZYKIJÓW I TAJEMNICA DZIADKA HIERONIMA. Choreografia w filmie "Pan T." - wraz z Angeliką Paradowską, przygotowanie wokalne w filmie "Dezerter" (reżyseria laureat Oskara Florian Gallenberger). W ASM prowadzi zajęcia wokalne oraz koordynuje warszawską filię ASM od początku jej istnienia, od 2019 także filię krakowską, a od 2021 filię łódzką.


www.instagram.com/liviawiola
snapchat, tik tok: liwunia

Bartosz 
Figurski

Aktor, tancerz. Absolwent PWST w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Spektakle dyplomowe: Hamlet W. Szekspira (rola Klaudiusza) w reż. C. Tomaszewskiego i J.Peszka oraz Everything sleep’s away w choreografii J. Altera. Uzyskał dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich, oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma w dorobku role w spektaklach: Pan Twardowski K. Jasińskiego (Teatr Komedia w Warszawie), Fame (Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu, reż. W. Kępczyński), Opera za trzy grosze oraz Gorączka (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, reż. W. Kościelniak, chor. J. Staniek), Richie w Chorus Line (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, reż. Mitzi Hamilton, chor. Michael Bennet), Tango Operita (Teatr Syrena w Warszawie, reż. i chor. J. Staniek) oraz Dancing (Teatr Polonia w Warszawie, reż. K. Janda, chor. J. Staniek). Był solistą w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, grając w musicalach: Crazy For You i Piotruś Pan (reż. i chor. Janusz Józefowicz), Koty (Mangojerry) i Grease, (reż. W. Kępczyński, chor. J. Badurek), Taniec wampirów w reż. R. Polańskiego i chor. D. Callahana (swing wokalno-taneczny), Deszczowa Piosenka (Nauczyciel dykcji). Oprócz tego prowadzi działalność, związaną z tańcem współczesnym i teatrem fizycznym. Na stałe współpracuje z Teatrem Tańca ZAWIROWANIA w Warszawie, gdzie współtworzy choreografię do spektakli (Innocent When You Dream, Po godzinach, Chopin Ambiente) oraz ze Starym Browarem w Poznaniu (spektakl Happy w reż. i chor. Nigela Charnocka). Współpracował z wybitnymi choreografami: Danielem Abreu, Joe Alterem, Nigelem Charnockiem (DV8), Emilem Wesołowskim, Ryanem Francois i in. Bierze udział w licznych festiwalach tańca współczesnego w kraju i za granicą, występował m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, Japonii, Chinach, Hiszpanii, Czechach i Rosji. Jest współtwórcą choreografii do serialu tv "Tancerze". Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i tańca jazzowego w Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie, jest autorem choreografii do rock-opery Amazonki i Wikingowie. Uczestnik licznych warsztatów i projektów z dziedziny teatru i tańca współczesnego.

 

Piotr 
Furman

Ukończył PWST w Warszawie w 1983 roku. Debiutował na scenie Teatru Powszechnego w Clownach Andrzeja Strzeleckiego. Pierwszy stały angaż (1983) w Teatrze na Woli (Teatr Kwadrat). Od 1988 roku związany jest na stałe z Teatrem Rampa gdzie grał we wszystkich autorskich spektaklach A. Strzeleckiego: Złe zachowanie, Sweet Fifties, Cabaretro, Czerwony stoliczek, Chopin w Ameryce, Love, Film, Alicja w krainie czarów, Majestat, Parawan oraz późniejszych produkcjach Teatru: Bracia krwi (W. Russel, reż. A. Rozhin), Brassens (scen. i reż. W. Młynarski), W 80 dni dookoła światów (wg J. Verne'a / J. Polewka), Zwierzęta Doktora Dolittle (adaptacja i reż. J. Bielunas), Król Maciuś Pierwszy (reż. C. Domagała), Siódme - mniej kradnij (reż. J. Prochyra, J. Szurmiej), Wielka Woda (reż. J. Szurmiej) i Jak stać się żydowską matką w dziesięć praktycznych lekcji (reż. J. Prochyra), Pińska szlachta (reż. M. Pinihin), Sześć w jednej (reż. G. Warchoł), oraz w musicalach dla młodzieży Awantura w piekle (reż. C. Domagała) i Złota kaczka (reż. J. Szurmiej). Obecnie gra w przedstawieniach: Mistrz i Małgorzata (reż. M. Konarski), Jeździec burzy (reż. A. Jakubik), Nie uchodzi, nie uchodzi, czyli damy i huzary (reż. M. Wojtyszko), A my do Betlejem... (w swojej reżyserii), Żyd w reż. Witolda Mazurkiewicza oraz w musicalach familijnych: Awantura o Basię, W pogoni za bajką oraz Pinokio czyli świerszczowe opowieści (reż. C. Domagała) i bajce muzycznej Calineczka w reż. Witolda Mazurkiewicza. Wyreżyserował także autorski spektakl dla najmłodszych Wielka Wyprawa - grany z powodzeniem do dziś.

 

Justyna 
Ostach

Tancerka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Od najmłodszych lat tańczyła na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz Teatru Muzycznego w Gdyni. Gościnnie występowała w Teatrze Narodowym oraz Kaliningradzkim Teatrze Muzycznym. W 2008 roku rozpoczęła współpracę z jedynym w Polsce Teatrem Rewiowym Sabat i jako solistka wzięła udział w wielu spektaklach. Od 2012 roku związana jest z warszawskim Teatrem Muzycznym Roma. W roku 2014 brała udział w głośnym projekcie „Chopin – klasycznie, jazzowo, rockowo”, tańcząc na deskach włoskiego amfiteatru Arena di Verona. W tym samym czasie współpracowała z Teatrem Tańca V6 w Łodzi. Na swoim koncie ma również występy w programach telewizyjnych m.in.: „Pytanie na śniadanie”, „Kawa czy herbata”, „Dzień dobry TVN”, „Top Trendy”, „Superstarcie”. Jest instruktorem stretchingu, choreoterapeutą, tancerką Teatru Konnego Cabriola, a ponadto absolwentką kierunku public relations i kontakty z mediami w Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Zajęcia dla najmłodszych w Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego prowadzi od 2013 roku.

 

Kasper 
Zborowski-Weychman

Pedagog, wokalista, prezenter radiowy i telewizyjny. W latach 2002-2007 związany z Telewizją Polską (TVP1, TVPinfo), od 2007 roku aktor Teatru Muzycznego ROMA (Upiór w Operze, Les Miserables). Laureat wielu festiwali piosenki w Polsce i za granicą (m.in. w Koninie, Chodzieży, Tarnobrzegu, Kielcach i Suwałkach). Od 2012 roku wykładowca Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie. Aktywny instruktor wokalny, współzałożyciel Studia Wokalnego ASM w Warszawie. Pisze i aranżuje piosenki. Prezenter radiowy takich rozgłośni jak: Radio 5, Polskie Radio Białystok, Planeta.FM, Radio Kampus. Od kilku lat również fotograf (w 2014 roku miała miejsce premiera pierwszej autorskiej wystawy fotografii pt. "Kobiety). Pianista wyłącznie z zamiłowania.

Marzena 
Ajzert-Lauks

Marzena Ajzert-Lauks  wokalistka, pedagog, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. 
Jest laureatką festiwali jazzowych. W 1995 roku z kwartetem wokalnym Five Lines nagrała płytę "Cat-O'-Nine-Tails".
Ma na swoim koncie udział w wielu programach telewizyjnych i nagraniach studyjnych.
Od 1992 roku zajmuje się przygotowaniem wokalnym artystów musicalowych oraz kształceniem dzieci i młodzieży. 
Pracowała w Teatrze Powszechnym w Łodzi i w Radomiu, a w latach 1998-2012 była asystentem kierownika muzycznego w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. 
W roku 2014 i 2015 przygotowała również premiery "Jesus Christ Superstar" w Teatrze Muzycznym w Łodzi i "Wytwórni piosenek" w łódzkim Teatrze Powszechnym. 
Brała udział w musicalach: "Czarodziej z krainy Oz", "Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze", "Fame" (w którym zagrała rolę Carmen), "Crazy for You", "Promises, promises", "Piotruś Pan", "Miss Saigon", "Grease", "Koty", "Taniec Wampirów", "Akademia Pana Kleksa", "Upiór w operze", "Les Miserables".

Z Maciejem Pawłowskim współpracuje od 1991 r. i jako jego asystent zajmowała się przygotowaniem wokalnym artystów musicalowych w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie.

 

Paweł 
Zawadzki

Muzyk i realizator dźwięku. Od ponad 10 lat współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA. W tym czasie brał udział w produkcjach takich jak "Taniec Wampirów", "Koty", "Akademia Pana Kleksa", "Upiór w Operze", "Les Misérables", "Deszczowa Piosenka", czy "Mamma Mia!". Współpracuje także z Krakowskim Teatrem Variété, gdzie jest odpowiedzialny za dźwiękową stronę przedstawienia "Variété Film Show". W ASM działa od roku 2007, realizując zarówno koncerty finałowe poszczególnych filii oraz corocznych obozów musicalowych, jak i inne produkcje szkoły, wśród których warto wymienić tytuły "Grease - Powrót Legendy", "Taniec Wampirów - Mroczna Legenda", "Przygody Dorotki w Krainie Oz" czy też warszawską i londyńską premierę rock-opery Macieja Pawłowskiego "Szambalia". Gdy czas pozwala, z chęcią odsuwa konsolę i sam staje się źródłem dźwięku, grając na klarnecie, fortepianie i gitarze basowej. Jako członek Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej "The Engineers Band" współpracował z takimi artystami, jak choćby Vadim Brodski, Halina Mlynkova, Czesław Mozil, Ania Rusowicz czy Janusz Kruciński.

 

bottom of page